KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693441
*
nr 1369 3441
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Komposition. Signerad daterad 57. Motivet: 36x43 cm
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 19:11:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 18:56:48
1
Vinnande bud
21/12 19:02:00
2
400 kr
21/12 19:02:00
1
450 kr (Budbetjänt)
21/12 19:02:24
2
500 kr
21/12 19:02:24
1
600 kr (Budbetjänt)
21/12 19:06:45
2
700 kr
21/12 19:06:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith komposition usa vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1369 3441
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Komposition. Signerad daterad 57. Motivet: 36x43 cm
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/12 18:56:48 | 1 | Vinnande bud |
| 21/12 19:02:00 | 2 | 400 kr |
| 21/12 19:02:00 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 21/12 19:02:24 | 2 | 500 kr |
| 21/12 19:02:24 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 21/12 19:06:45 | 2 | 700 kr |
| 21/12 19:06:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith komposition usa vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



